Burrito 50g
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Wyjątkowa przyprawa do przygotowania oryginalnego meksykańskiego burrito.
Skład: papryka chilli, cebula, czosnek, papryka ostra, papryka słodka, bazylia, kminek.
Kraj pochodzenia: Polska
Waga netto: 50g
Składniki:
- 6 pszennych tortilli
- 30 dag mielonego mięsa wołowo - wieprzowego
- 1 czerwona cebula
- 1 puszka pokrojonych pomidorów
- 1 puszka mieszanki: czerwona fasola - kukurydza
- 1 czerwona papryka
- olej
- słodka i ostra papryka w proszku
- kmin rzymski
- oregano
- sól, pieprz
- limonki
- 100 g żółtego sera
- 100 g kwaśnej śmietany
Zaczynamy od przygotowania pszennych tortilli. Następnie w garnku podgrzewamy 3 łyżki oleju. Gdy tłuszcz będzie gorący dodajemy posiekaną drobno cebulę. Szklimy kilka minut.
W międzyczasie dodajemy przyprawy: po szczypcie kuminu, papryk słodkiej i ostrej, soli, i pieprzu oraz oregano. Dusimy, aż sos się zredukuje, a nam pozostanie smakowita gęsta masa. W razie potrzeby można dolać wody. Warto uważać, gdyż masa ma tendencję do przypalania. Na sam koniec wrzucamy do garnka puszkę mieszanki kukurydzy i czerwonej fasoli, zakrywamy garnek i zestawiamy z gazu.
Gotowe burrito lekko przestudzone przekładamy na środek tortilli, posypujemy startym serem i rolujemy jak krokieta. Wpierw boki do środka, a potem od dołu ku górze zakładamy brzegi. Grillujemy kilka minut, aż powstaną ładne prążki. Podajemy w ćwiartkami limonki oraz kwaśną śmietaną.